0
‎+380678910555 ‎+380990264222 +380737177007 teploaquabud@gmail.com

Лічильники води і тепла у нежитлових приміщеннях потрібно встановити протягом року після дати набуття законом чинності, у житлових будинках – протягом двох років.

 
Рада ухвалила закон про обов'язкове встановлення в будинках лічильників тепла і води 22 червня 
78_tn.jpg

Набув чинності закон № 2119-VIII про комерційний облік послуг із постачання теплової енергії та водопостачання, повідомляють на сайті Верховної Ради.

Оператори зовнішніх інженерних мереж, тепломереж та водоканалів мають обладнати всі житлові будинки побудинковими вузлами обліку теплової енергії та води. Лічильники в нежитлових приміщеннях потрібно встановити протягом року після дати набуття законом чинності, у житлових будинках – протягом двох років.

Витрати на обладнання будинків лічильниками, яких зазнав оператор зовнішніх інженерних мереж, відшкодовують споживачі відповідних комунальних послуг.

У багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічують більше від одного споживача, необхідно встановити індивідуальні квартирні прилади обліку.

Закон забороняє приєднання до зовнішніх інженерних мереж зведених будинків, не обладнаних лічильниками. Водночас оснащення приладами обліку не буде обов'язковим для приміщень, від'єднаних від централізованих систем опалення чи водопостачання. У разі наявності окремого відгалуження системи опалення у квартиру, установлення лічильника буде необхідним.

22 червня Верховна Рада ухвалила закон про обов'язкове встановлення в будинках лічильників тепла і води. Законопроект "Про комерційний облік комунальних послуг" у повторному другому читанні підтримало 238 нардепів. Президент України Петро Порошенко підписав закон 28 липня.